Székesfehérvár fogadalmi szentmiséje

2023. 08. 14. | 2022. 12. 11.

2022.08.14. - 17 óra 30 perckor a Püspöki Palotából körmenetben visszük a magyar Szent Család (Szent István, Boldog Gizella, Szent Imre) ereklyéit a Székesegyházba. Az ereklyék elhelyezése után 18.00 órakor kezdődik a koncelebrált ünnepi szentmise.

A szentmise végén az ereklyéket körmenetben visszük a Nemzeti Emlékhelyen található Szent István király és Szent Imre herceg sírjához, ahol elimádkozzuk a felajánlási imát. Az imádság után az ereklyéket körmenetben kísérjük vissza a Püspöki Palotába.

Püspök atya szeretettel várja ünnepségünkre a székváros képviselőtestületeit (zászlókkal), oktatási intézményeink képviselőit, énekkarokat, cserkészeket, akiket kér, hogy legkésőbb negyed 6-ig érkezzenek meg a Püspöki Palotába.