December 17-én, 17.00 órakor a Prohászka-emléktemplomban Spányi Antal megyés püspök koncelebrált szentmise keretében emlékezik meg Kaszap István halálának 84. évfordulójáról.
A Hitünk és Életünk műsora adására 2018. december 16-án vasárnap kerül sor, az ismétlést pedig december 19-én is láthatják a Fehérvár Televízió adásában.
2019.12.14. – Az adventi várakozás időszakának utolsó előtti ünnepi gyertyagyújtásán ismét zsúfolásig megtelt a Székesfehérvári Püspökség Adventi udvara. Ma már az öröm gyertyája is ég.
2019.12.12. - Bemutatták a MMA Barokk freskófestészet Magyarországon című sorozatának első kötetét. Három megye barokk freskóművészetét összegző kötet bemutatóján Erdő Péter kiemelte: a reprezentatív kötetben a szépség a tudományos értékkel találkozik.
A Hitünk és Életünk műsora adására 2019. december 15-én vasárnap kerül sor, az ismétlést pedig december 18-án is láthatják a Fehérvár Televízió adásában.
2019.12.09. – A Székesfehérvári Egyházmegye és a Székesfehérvári Egyházmegyei Múzeum jóvoltából a Szent Kristóf Ház Fogyatékkal Élők Nappali Intézményének valamennyi lakója szeretetcsomagot kapott ajándékba a karácsony előtti napokban.
2019.12.07. – A mi feladatunk ma előkészíteni az Úr útját! – hangsúlyozta Spányi Antal megyés püspök a hitoktatóknak és lelkipásztori munkatársaknak tartott adventi lelki nap nyitószentmiséjén Székesfehérváron, a Szent Imre-templomban.
2019.12.07. - Az indiai nővérek Adonyban erősítették meg fogadalmukat, mellyel ismét elkötelezték magukat a szegények, az idősek gyámolításában, ellátásában önként vállalt szolgálatuk mellett.
2019.12.09. – A Kárpátaljai Református Egyházkerület Idősek Otthona „Mandulafa” Alzheimer ház és a fehérvárcsurgói Kaszap István Katolikus Ifjúsági és Szabadidőközpont javára gyűjtöttek a pénteki XIV. Ökumenikus Adventi Jótékonysági Esten.