Székesfehérvár fogadalmi szentmiséje

2022. 08. 14. | frissítve 2022. 06. 17.

2022.08.14. - A város fogadalmi szentmiséjét augusztus 14-én a Székesegyházban tartják. 17 órakor a Püspöki Palotából körmenetben indulnak a magyar Szent Család (Szent István, Boldog Gizella, Szent Imre) ereklyéivel a Székesegyházba, ahol az MKPK megjelent tagjaival koncelebrált szentmisét mutatnak be. A szentmise keretében Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek megáldja a felújított templomot. A szentmise után körmenetben kísérik vissza az ereklyéket a palotába.

Szeretettel várják az ünnepségre a székváros képviselőtestületi elnökeit (zászlókkal), az oktatási intézményeink képviselőit, akik legkésőbb háromnegyed 5 órakor érkezzenek meg a Püspöki Palotába.

A főpásztor megújítja hazánk felajánlását Szűz Máriának, ahogy azt Szent István király tette 1038-ban a halála előtti napon, amikor trónörökös nélkül maradt az ország. A megyéspüspök az ünnepi liturgiában a Szent Istváni hagyományhoz hűen a Magyarok Nagyasszonya pártfogását, közbenjárását kéri az egész magyar népért. Imádkozik minden magyar emberért, határokon innen és túl, hívőkért, nem hívőkért egyaránt.

Korábbi évek beszámolói: