2020.08.14-én, az országfelajánlás napján tartják az egyházmegye hagyományos fogadalmi ünnepét.
Ünnepségünk 18 órakor szentmisével kezdődik a Szent Imre templomban a Magyar Szent Család (Szent István, Boldog Gizella, Szent Imre) ereklyéinek jelenlétében. A szentmise végén az ereklyéket körmenetben visszük a Nemzeti Emlékhelyen található Szent István király sírjához, ahol elimádkozzuk a felajánlási imát. Az imádság után az ereklyéket körmenetben kísérjük vissza a Szent Imre templomba.
A járványügyi korlátozó intézkedések figyelembe véve és az előírásokat betartva a székváros fogadalmi szentmiséjét és az azt követő körmenetet csak zárt körben tudjuk megtartani.
Az ünnep méltósága és a résztvevők biztonsága a szervezőktől felelős döntést a hívektől pedig keresztényi együttműködést kíván. A védelmi intézkedések és szabályok miatt a szentmisén csak azok vehetnek részt akik, meghívóval vagy belépő jeggyel rendelkeznek. A szentmisét a városi televízió élőben közvetíti, így mindenkinek lehetősége lesz lélekben bekapcsolódni közös imádságunkba. A Magyar Szent Család közbenjárására adja Isten, hogy a nehéz körülmények erősítsék hitünket és összetartozásunkat!
A következő linken lehet élő adásban kapcsolódni az eseményhez: www.fehervartv.hu
A főpásztor megújítja hazánk felajánlását Szűz Máriának, ahogy azt Szent István király tette 1038-ban a halála előtti napon, amikor trónörökös nélkül maradt az ország. A megyéspüspök az ünnepi liturgiában a Szent Istváni hagyományhoz hűen a Magyarok Nagyasszonya pártfogását, közbenjárását kéri az egész magyar népért. Imádkozik minden magyar emberért, határokon innen és túl, hívőkért, nem hívőkért egyaránt.
Korábbi évek beszámolói:
© Székesfehérvári Egyházmegye
Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail
Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk