Bazilika - felszentelési évforduló

2016. 11. 25. | 2015. 12. 09.

 

2010-ben készült kép

 

2016. november 25-én 18 órakor püspöki koncelebrációs szentmisével ünnepeljük a Székesegyház felszentelésének évfordulóját. Kiemelt módon is hívjuk ünnepünkre a plébániákon szolgálatot teljesítő világi lelkipásztori munkatársakat. A megbízólevelüket ők is ezen az ünnepen vették át; a közös szentmise egyben ígéretük évenkénti megújítását is jelenti.

A szentmise keretében kerül sor az újonnan végzett világi lelkipásztori kisegítők számára a püspöki megbízólevél átadására. A képzés befejezése után 21 világi hívő tesz ünnepélyes ígéretet arra, hogy a plébános irányítása mellett, annak munkatársaként lelkiismeretesen végzi a rábízott lelkipásztori feladatokat.

Erre az ünnepségre meghívást kapnak a Prohászka Imaszövetség tagjai is, hogy együtt imádkozzanak a lelkipásztori kisegítőkért és a lelkipásztorkodó papságért.

 



 Korábbi évek beszámolói:

 

© Székesfehérvári Egyházmegye

Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail

Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk