Papszentelés

2021. 06. 24. | 2021. 06. 01.

 

 

 

2021.06.24. - A székesfehérvári egyházmegye hagyományának megfelelően Keresztelő Szent János születésének ünnepén pap- és diakónusszentelés lesz a Székvárosban. A szertartásra délelőtt 10 órakor kerül sor idén a Prohászka emléktemplomban. Spányi Antal megyés püspök pappá szenteli Szakács Péter Mihályt és diakónussá Ébner Vilmost és Arany Ferencet.

Ebben a szentmisében adnak hálát az egyházmegye jubiláns papjai a szolgálat kegyelmeiért a rubinmisés Schrőder Gyula (70. év; szentelés 1951-ben), a gyémántmisés Molnár Károly (60. év; szentelés 1961-ben) és Varga János (60. év; szentelés 1961-ben), az ezüstmisés Balla Sándor (25. év; szentelés 1996-ban), Holnapy D.Márton O.Praem. (25. év; szentelés 1996-ban), Mayer László (25. év; szentelés 1996-ban), és Papp László (25. év; szentelés 1996-ban) paptestvérekért.

A Prohászka Imaszövetség tagjait kérik, hogy kiemelten imádkozzanak ezen a napon papi hivatásokért.

 


 

Korábbi évek beszámolói:

 

© Székesfehérvári Egyházmegye

Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail

Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk