Szeptember 10-én és 11-én, szombaton és vasárnap kerül megrendezésre a hagyományos bodajki búcsú. Vasárnap 10.30 órakor ünnepi szentmisét mutat be Spányi Antal székesfehérvári megyéspüspök. Ezen a zarándoklaton – hazánk kiemelt kegyhelyére, ahova a hagyomány szerint István király is járt imádkozni fiával, Imre herceggel – a megyés főpásztor kiemelten hívja azokat a gyerekeket szüleikkel és hitoktatóikkal együtt, akik az idén voltak elsőáldozók. Adjunk hálát közösen a Segítő Szűzanyának, hogy elvezett minket Szent Fiához, Krisztushoz.
Tervezett program
Szombat:
17 órakor megnyitó
17.30 keresztút a Kálvárián
19 órakor Ugrits Tamás püspöki irodaigazgató tartja ezüstmiséjét és körmenetet.
21 órától szentségimádás
24 órától szentmise és virrasztás
Vasárnap:
6.00 órakor és 8.00 órakor szentmise fél
10.30-kor koncelebrált ünnepi szentmisét mutat be Spányi Antal megyés püspök az egyházmegye papságával
15 órakor keresztút
17 órakor záró szentmise
Korábbi évek beszámolói:
© Székesfehérvári Egyházmegye
Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail
Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk