Időpont: 10 h 00
Helyszín: Székesegyház
Egyházmegyénk hagyományának megfelelően a papszentelési misét Keresztelő Szent János születésének ünnepén tartjuk, 24-én. Délelőtt 10 órakor kerül sor a szertartásra, melynek keretében a Székesegyházban a főpásztor pappá szenteli Bozai Márton és Oravecki Attila Ferenc diakónusokat, és diakónussá szenteli Tóth András akolitust.
Ebben a szentmisében adunk hálát egyházmegyénk jubiláns papjaival a szolgálat kegyelmeiért.
Rubinmisés (65. év; szentelés 1950-ben)
Izeli József (július 2.)
Aranymisés: (50. év; szentelés 1965-ben)
Eberhardt Ferenc (június 24.)
Kandi István (június 24.)
Maklári István (június 24.)
Ezüstmisés: (25. év; szentelés 1990-ben)
Boros Zoltán (június 23.).
A Prohászka Imaszövetség tagjait kérik, hogy kiemelten imádkozzanak ezen a napon papi hivatásokért.
Korábbi évek beszámolói:
© Székesfehérvári Egyházmegye
Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail
Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk