Múzeumok éjszakája - beszámoló

2015. 06. 20. | | 2015. 06. 22.

Múzeumok Éjszakája 2015

A múzeum udvarában megrendezett színes programokat és Székesfehérvári Egyházmegyei Múzeum kiállításait közel 1200 látogató tekintette meg a Múzeumok Éjszakáján. 17 órától érkeztek a kisgyerekes családok a múzeumba, ahol kreatív foglalkozásokon vehettek részt. A gyerekek megismerkedtek Nepomuki Szent János életével és titkos dobozt készítettek. A múzeum udvarán hosszú sorban álltak a pákozdi Lics pincészet borainak kóstolására várakozó látogatók. A hideg, szeles idő ellenére sokan jöttek Nyeső Mari vidám koncertjére. A művésznő és zenésztársai mosolyt csaltak mindenki arcára. A Kákics zenekar táncháza minden várakozást felülmúlt: két órán keresztül fáradhatatlanul táncolt a lelkes közönség. Népszerű volt az iPad-es családi kvíz, és a kiválóan vizsgázott a csütörtökön bemutatott beltéri helymeghatározáson alapuló tárlatvezető tesztrendszer is.

Székesfehérvári Egyházmegyei Múzeum
Fotó: Bechtold Panna