Múzeumok éjszakája - beszámoló

2013. 06. 22. | | frissítve 2013. 06. 27.

Vannak hagyományosnak mondható programok a Székesfehérvári Egyházmegyei Múzeumban, amikkel büszkélkedhetünk. Az egyik ilyen, a már hatodik alkalommal megvalósult Múzeumok Éjszakája, amikor délutántól éjszakáig fáradhatatlanul fogadjuk a múzeumunkra kíváncsi látogatókat.

A kulturális „éjszakai műszak” nálunk délután öt órakor kezdődött, a gyerekek részére kialakított kreatív alkotóteremben, ahol angyalokat, szeráfokat és más legendás bibliai lényeket készíthetett, akiknek ehhez volt kedve. De a legnagyobb sikere egy társasjátéknak volt, amelyet a gyerekek saját maguk rakhattak össze, és játszathattak vele. A játék szabálya szerint izgalmas logikai manőverek útján az állatokat párosával be kell terelni Noé bárkájába.

Miközben a gyerekek alkottak, a felnőttek Smohay Andrást, a múzeum igazgatóját követve, teremről teremre tudhattak meg egyre több érdekességet a Székesfehérvári Egyházmegyei Múzeumban látható kincsekről, kiállított tárgyakról.

Az égiek kegyeltjeiként az időjárás is a kedvünkben járt, az eső csak ijesztgetni merte koncertünk fellépőit, a Bujdosó-triót, akik felejthetetlen koncertélménnyel gazdagítottak bennünket. Szerencsére, a komolyabb vihar csak jóval később következett be, amikor már remélhetően, mindenki jól megérdemelt pihenését töltötte a hosszú kulturális túra után.

Székesfehérvári Egyházmegyei Múzeum
Fényképeket készítette: BPK, Lakata Pál és Rosta Helga