Kaszap István halálának 89. évfordulója - beszámoló

2024. 12. 17. | | 2024. 12. 18.

 

 

Kérjük Kaszap Istvánt, segítsen minket a buzgó imádságra – Spányi Antal megyés püspök mutatott be szentmisét Kaszap István halálának 89. évfordulóján

2024.12.17. – Tiszteletreméltó Kaszap István szent életű kispapra emlékeztek halálának 89. évfordulóján a Prohászka-emléktemplomban. Spányi Antal püspök az egyházmegye papságával mutatott be szentmisét a hitvalló fiatal tiszteletére. A főpásztor beszédében Kaszap Istvánra úgy emlékezett, mint aki a földi életét Isten akaratával teljes összhangban akarta élni.

Tóth Tamás plébános köszönetét fejezte ki, hogy a szentimrés és ciszterci diákok, a cserkészek, a Prohászka Imaszövetség tagjai, a város polgármestere és alpolgármestere idén is eljöttek az emlékmisére. Azt kívánta a jelenlevőknek, hogy lebontva minden akadályt, teljes közelségbe kerüljenek Istenhez. Mint egykor Betlehemben az isteni gyermeket körülvevő emberek, mi is szeretettel forduljunk az érzékelhetően velünk levő Úrhoz.

„Istentől különösen megáldottnak tekinthetjük magunkat ebben az egyházmegyében, hiszen három olyan kivételes személyt tisztelhetünk, akikért azért imádkozunk, hogy jussanak el a szentek és a boldogok társaságába. Megemlékezhetünk Prohászka püspök úrról, aki a magyar egyház fénylő, ragyogó csillaga volt, aki tudásával, odaadott életével sok embert vezetett el és vezet ma is Isten országába. Közel áll hozzánk Bogner Mária Margit vizitációs nővér is, aki sok szenvedése ellenére nem csüggedt el, az Istennek odaadott életében mindvégig hűségesen kitartott. És közéjük tartozik Kaszap István is, aki földi életében mindent Isten akaratával teljes összhangban akart megélni” – kezdte ünnepi gondolait a megyés püspök. Kaszap Istvánt méltatva kiemelte, bár eleinte olyan volt, mint a többi fiatal, korán megértette, hogy a testi erőlétnél fontosabb a lelki erőlét. Ellenállva a kényelmességnek, a hanyagságnak, a legtöbbre és legjobbra törekedett, amit elérhetett. Betegsége rádöbbentette arra, hogy teljesen Isten jelenlétében és szeretetében kell élni, Ő arra hívott mindannyiunkat, hogy életünk minden pillanatában Vele legyünk.

„A világban nagy a csábítás, hogy megfeledkezzünk az Úrról, ezért kérjük Kaszap Istvánt, segítsen minket a buzgó imádságra, a mély istenkapcsolatra. Kaszap sírja körül a sok hálatábla jelzi, mennyire tisztelik, szeretik és bíznak benne ma is az emberek. Kérjük, hogy ahogy Ő is tette, egyre inkább tudjunk Isten terve szerinti életet élni, a béke és a szeretet országát építeni, hogy földi életünk adventjének beteljesedése után az örök élet boldogságában részesüljünk” – zárta beszédét a főpásztor.

A szentmise végén elmondták a Prohászka Imaszövetség imáját új papi és szerzetesi hivatásokért, majd a hagyományoknak megfelelően a papság és a hívek a főpásztor vezetésével Kaszap István sírjához vonultak, és kérték további közbenjárását, és fohászkodtak mihamarabbi boldoggá avatásáért. 

Berta Kata
Képek: Kovács Marcell
Videó: Székesfehérvári Egyházmegyei Stúdió 

 


 

Korábbi évek beszámolói:

 

 

Kapcsolódó videóanyag

Képtár

 

 


 

 



 


 

 


  




 

 

 

© Székesfehérvári Egyházmegye

Impresszum | E-mail

Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk