Ökumenikus imahét 2020

2020. 01. 26. | | 2019. 12. 06.

„...nem mindennapi emberséget tanúsítottak irántunk...igen emberségesen bántak velünk...
(ApCsel 28,2)

A 2020. évben az ökumenikus imahetet január 19. és 26. között tartjuk, melynek segédanyagát a máltai keresztény testvérek állították össze. Az imaalkalmak Székesfehérváron január 23-tól 26-ig tartanak, részletek lentebb megtekinthetőek és letölthetőek.

A több mint 100 éves hagyománnyal rendelkező Ökumenikus Imahét rendezvénysorozatot Székesfehérváron a katolikus, az evangélikus, a református templomokban valamint a baptista imaházban tartják.

Legyen ez az imahét a krisztushívők egységének erősítője, Jézus Krisztusba vetett hitünk kifejezője és hatékony tanúságtétel a világ előtt.

Az imahét Székesfehérváron zajló eseményei és beszámolói:

január 23.
csütörtök 18 óra

Szent Imre templom
Szász Zoltán református lelkipásztor
    Téma: Megbékélés - A rakomány kidobása

január 24.
péntek 18 óra
Baptista Imaház
Kerekasztal beszélgetés; moderátor: Révész Szilvia
    Bevezetőt tart: Révész Lajos baptista lelkész
    Téma: Reménység
    Felmerülő kérdésekre a kerekasztal résztvevői válaszolnak

január 25.
szombat 16:30-19 óra
Evangélikus templom
    16:30- Istendicsőítés: Budai úti református zenekar, Baptista zenekar, Jézus Szíve zenekar
    18 óra: zenés Istentisztelet, igehirdetés: Bencze András evangélikus püspök helyettes
    Téma: Erőforrás - A kenyér megtörése
    18:45 – dicsőítés: Ászáf zenekar, Spiritus zenekar, Pünkösdi közösség zenekara

január 26.
vasárnap 18 óra
Széchenyi úti református templom
    Igét hirdet: Spányi Antal megyés püspök;
   Téma: Megtérés - Szívünk és elménk megváltozása

Letölthető anyagok:

Imafüzet letöltése:   2020_okumenikus_imahet_fuzet.pdf (1.6 MB)

Székesfehérvári programok tematikusan is: 2001okumenikusimahet_szfvar.pdf (209 kB)