Az Egyházmegyei Hivatal aktuális tájékoztatása és járványügyi intézkedései.
Frissítve: 2021.03.06.
2021. március 6. - A MKPK március 5-én közleményt adott ki az új járványügyi szabályokkal kapcsolatban. A közlemény tartalmát figyelembe véve az Egyházmegyei Hivatal is megadja hivatalos tájékoztatását.
2021. március 05. - Aktuális MKPK Körlevél és rendelkezések járvány idejére.
Frissítve: 2021.03.05.
2021.03.04. – "Felelősek vagyunk egymásért és magunkért!"
A járványügyi rendelkezéseket betartva, csendes szentmisével és rövid imádsággal tartották meg az elsőcsütörtöki Eucharisztia ünnepet Székesfehérváron.
2021.03.04. Végső búcsút vettek a súlyos betegségben, szentségekkel megerősítve, fiatalon elhunyt Kiss Csaba solymári plébánostól.
2021.02.22. - Spányi Antal püspök az idei böjti időben arra hívja fel a figyelmet, hogy a böjtöléssel felszabadíthatjuk életünket mindattól, ami megterhel és átélhetjük a békét, a megújulást a szeretetben.
2021.03.02. – A Székesfehérvári Egyházmegyében 2021-ben öt család vesz részt a rászoruló családok lakókörnyezetének megszépítését célul kitűző Szép Otthonok Programban: Baracskán, Ráckevén, Dunaújvárosban és Budakeszin.
2021.02.26. - Katonai tiszteletadás mellett, kegyeleti gyászmise keretében helyezték végső nyugalomra a közelmúltban elhunyt vitéz Smohay Ferenc magyar királyi zászlóst (tartalékos főhadnagyot), a Don-kanyart megjárt, utolsó ismert katonát.
2021.02.23. - Az elmúlt esztendőben a nagyböjti tartósélelmiszer-gyűjtést éppen megkezdtük, de a vírus elleni védekezés miatt a templomaink bezártak, így csak részben tudtuk megvalósítani.