2020.03.13. - Kérjük, olvassák el figyelmesen és kövessék az MKPK valamint a Székesfehérvári Egyházmegye által írtakat a jelenlegi koronavírus járvány idején.
Frissítve: 2020.04.02.
2020.04.04. – Virágvasárnap, a Nagyhét kezdetén, Jézus Jeruzsálembe történő bevonulására és szenvedésére emlékezünk Spányi Antal megyés püspök szavaival.
2020.04.05. - Spányi Antal püspök kéri az egyházmegye híveit, Virágvasárnap otthonaikban imádkozzák el a keresztutat, hogy Jézus szenvedésére emlékezzenek.
2020.04.02. Prohászka püspökről, a XX. század fordulója magyar kereszténységének meghatározó személyiségéről, Spányi Antal megyés püspök és Mózessy Gergely gyűjteményigazgató korábbi gondolatainak felidézésével emlékezünk meg.
A járványhelyzet miatt elmarad!
2020. április 9-én, Nagycsütörtökön, a Szent Imre templomban 10 órakor kezdődik a hagyományos olajszentelési szentmise (krizmaszentelés).
A járványhelyzet miatt elmarad!
2020. április 9. - Ma Isten maga ajándékoz meg bennünket: örvendetes ez a nap. Egyben az Úr szenvedése kezdetének a napja is: ennyire szeret minket Isten.
2020.04.02. - A 2005. április 2-án elhunyt II. János Pál pápára emlékezünk. A Szentatya imádságával hozzájárult a kommunista rendszer összeomlásához.
2020.04.02. - Apor Vilmos 1945. április 2-án halt vértanúhalált. Orosz katona lőtte meg, miközben védte a menekülteket. Az évfordulón felidézzük Győr vértanú püspökének életét, emlékezetét.
2020.03.27. - A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia döntött arról, hogy gyorssegéllyel segíti a horvátországi Zágrábi Főegyházmegyét az őket ért természeti katasztrófa által okozott károk helyreállításnak támogatásában.