Időpont: 10 h 00
Helyszín: Székesegyház
2016. június 24-én, pénteken az egyházmegye hagyományának megfelelően Keresztelő Szent János születésének ünnepén pap- és diakónusszentelés lesz a Székesegyházban. A szertartásra délelőtt 10 órakor kerül sor. Bak Ádám és Visnyei László akolitusokat diakónussá, Tóth András diakónust áldozópappá szenteli Spányi Antal megyés püspök.
Ebben a szentmisében adnak hálát az egyházmegye jubiláns papjai a szolgálat kegyelmeiért.
Rubinmisés - 65. éves papság
Dr. Takács Nándor püspök (1951.10.28.)
Schrőder Gyula (1951.12.22.)
Gyémántmise - 60. éves papság
Milcsinszky Alajos (1956.06.21.)
Aranymisés - 50. éves papság
Németh János (1966.04.14.)
Ezüstmisés - 25. éves papság
Nobilis Márió (1991.06.24.)
Szabó István (1991.11.09.)
Ugrits Tamás (1991.06.24.)
A Prohászka Imaszövetség tagjait kérik, hogy kiemelten imádkozzanak ezen a napon papi hivatásokért.
Korábbi évek beszámolói:
© Székesfehérvári Egyházmegye
Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail
Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk