Papszentelés

2016. 06. 24. | 2015. 11. 30.

 

Időpont: 10 h 00
Helyszín: Székesegyház

 

 

 

2016. június 24-én, pénteken az egyházmegye hagyományának megfelelően Keresztelő Szent János születésének ünnepén pap- és diakónusszentelés lesz a Székesegyházban. A szertartásra délelőtt 10 órakor kerül sor. Bak Ádám és Visnyei László akolitusokat diakónussá, Tóth András diakónust áldozópappá szenteli Spányi Antal megyés püspök.

Ebben a szentmisében adnak hálát az egyházmegye jubiláns papjai a szolgálat kegyelmeiért.

Rubinmisés - 65. éves papság
Dr. Takács Nándor püspök (1951.10.28.) 
Schrőder Gyula (1951.12.22.) 

Gyémántmise - 60. éves papság
Milcsinszky Alajos (1956.06.21.)

Aranymisés - 50. éves papság
Németh János (1966.04.14.)

Ezüstmisés - 25. éves papság
Nobilis Márió (1991.06.24.)
Szabó István (1991.11.09.)
Ugrits Tamás (1991.06.24.)

A Prohászka Imaszövetség tagjait kérik, hogy kiemelten imádkozzanak ezen a napon papi hivatásokért.


 

Korábbi évek beszámolói:

 

 

© Székesfehérvári Egyházmegye

Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail

Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk