Kispaptábor Székesfehérváron - beszámoló

2014. 08. 13. | | 2014. 08. 21.

Augusztus 16-án Spányi Antal püspök atya a kispaptábor keretében Vérteskozmán és Iszkaszentgyörgyön látta vendégül a papnövendékeket, ezen a napon lelkinapot tartott számukra.

A kispaptábor augusztus 13-tól 20-ig tartott. Ekkor az egyházmegye kispapjait Ugrits Tamás irodaigazgató kísérte, valamint egyes helyszíneken találkoztak Szilágyi Szabolcs, Helter István és Mórocz Tamás atyákkal.

A tábor során az egyházmegye több településén jártak: kirándultak vagy a liturgikus eseményekben vettek részt, jártak Majkon és megtekintették a kamalduli remeteséget, Bodajkon a kegyhelyet, ahol a Kálvárián keresztutat végeztek az üldözött keresztényekért; voltak a Don-i kápolnánál; a székvárosban megtekintették a koronázási szertartásjátékot. A főpásztor asszisztenciájaként végigkísérték a szent istváni eseményeket Székesfehérváron.

A zsolozsmák közös végzése, a liturgikus eseményeken való részvétel, az egyházmegye helyszíneivel és papjaival való találkozások és az egymással folytatott kötetlen beszélgetések kísérték végig az idei kispaptábort.

Fényképeket készítette: Ugrits Tamás és Bak Ádám