Új időpontban az ünnepi szentmise Kaszap István születésének 108. évfordulóján és a püspöki nagyböjti lelkigyakorlaton
2024.03.25. - A Prohászka templomban 16 órai kezdettel Spányi Antal megyés püspök mutat be szentmisét jezsuita és ciszterci szerzetesekkel, valamint a város papságával Kaszap István születésének 108. évfordulóján.
Ez a nap a város hagyományos püspöki lelkigyakorlatának első napja is egyben. Spányi Antal püspök lelkigyakorlatos beszédet mond a szentmisében.
Az ünnepi alkalmon részt vesznek a Kaszap emléknapját ünneplő ciszterci diákok is. A szentmise után Kaszap István sírjához vonulnak, hogy közösen imádkozzanak a szentéletű kispap mielőbbi boldoggá avatásért. A főpásztor szeretettel hívja a híveket, a Prohászka Imaszövetség tagjait, a cserkészeket, hittanosokat és a ministránsokat is a kiemelkedő ünnepre.
Korábbi évek beszámolói:
© Székesfehérvári Egyházmegye
Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail
Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk