Egyházmegyei ministránstalálkozó - beszámoló

2016. 04. 16. | | frissítve 2016. 05. 02.

 

 

 

Bízom benned - Ministránstalálkozó Székesfehérváron

2016.04.16. - Székesfehérváron a Prohászka templomba várták a székesfehérvári egyházmegye plébániáiról a ministránsokat, akik hétről-hétre oltárszolgálatot vállalnak lelkipásztoruk mellett a szentmisékben. Mintegy háromszáz résztvevő érkezett kísérőkkel, az atyákkal és a hitoktatókkal együtt, hogy részt vegyenek a jóhangulatú programokon, közösségi élményt szerezzenek, hitükben erősödjenek.

A ministránsok a regisztrációt követően szentmisén vettek részt, fiatalok zenei szolgálatával. Tornyai Gábor atya köszöntötte a jelenlevőket és elmondta, hogy a Jó Pásztor vasárnapja előtti lelkinap célja, hogy Jézussal és egymással találkozzanak a ministránsok. Megköszönte a megyés püspöknek, hogy az egyházmegye szívébe hívta a fiatalokat, hogy felfedezzék egységüket, az egyházi szolgálatra hívásuk közös örömét.

Spányi Antal megyés püspök arra buzdította a jelenlevőket, szeressenek imádkozni, fogadják be Jézus szeretetét, és nem csak az oltárnál szolgálják az Urat, hanem képviseljék mindenütt, amerre járnak, ahol élnek. „Amikor ma, ezen a szép napon találkozunk ebben a különleges szívünkhöz közel álló templomban, - ahol Istennek két hű szolgája Prohászka Ottokár püspök és Kaszap István tekintetét érezzük - az első szó, a köszönet szava legyen. Köszönöm, hogy eljöttetek Ti, akik meghallottátok a hívó szót, vállaljátok a ministráns szolgálatot és megvan bennetek a szándék a kitartásra. Hálásnak kell lennünk azokért is, akiken keresztül eljutott hozzátok az Úr hívása. Köszönöm, hogy együtt akartok tenni valamit az Úrért. Kérlek benneteket, hogy sosem feladatként tekintsetek az oltárszolgálatra, hanem szívetekben örömmel tegyétek azt és mindig jusson eszetekbe, hogy Jézus mellett álltok, Őérte akartok tenni életetekkel.

A szentmisét követően az egy helyről érkező ministránsokat, több csoportba osztották be. Fiatalos programok, játék, vidámság várta a rendezvényre érkezőket. Az ötletekben bővelkedő lelkinap fő szervezője, Horváth Réka volt, aki maga is gyakorló ministráns az agárdi és gárdonyi templomokban. Az ismerkedési játékok után különböző helyszíneken, korosztályuknak megfelelő programok várták a ministránsokat. Amíg a kisebbek játszottak, a nagyobbaknak Száraz László atya beszélt a találkozó mottójáról a „Bízom benned” jelmondatról.

A találkozó alkalmat adott arra is, hogy a fiatalokat meghívják a július 25. és 31. között Krakkóban megrendezésre kerülő Ifjúsági Világtalálkozóra. A katolikus ifjúság legnagyobb rendezvényére több millió fiatalt, köztük több ezer magyart várnak a szervezők. A találkozó magyar nyelvű honlapja már elérhető a www.krakko2016.hu-n.

A ministránsok csoportjai, az atyák és a hitoktatók az együtt töltött ebéd után játékos versenyen vettek részt a Prohászka templom udvarán és környékén, sok önkéntes fiatal vezetésével.

A lelkinap díjátadóval és Tornyai Gábor atya vezetésével egy különleges szentségimádással végződött. A fiatalok felírtak neveket közösségükből, családjaikból, amelyeket kosarakba helyeztek el az Oltáriszentség előtt, hogy az Úr jelenlétébe helyezzék őket és rábízzák életüket Krisztus kegyelmeire.

Berta Kata
Képek: Somogyi Tamás; fényképeket készítette: Ódor Balázs
Videó: Somogyi Tamás és Berta Kata

 


 

Korábbi évek beszámolói:

 

Képekkel frissítve: 2016.05.15.

Kapcsolódó videóanyag

Képtár

© Székesfehérvári Egyházmegye

Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail

Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk