10. Egyházmegyei Nap - Pünkösdhétfő

2015. 05. 25. | | 2014. 11. 30.

Kedves Hívek!

Az Egyházmegyei Nap programjait rossz idő esetén is megtartjuk,
a rendelkezésre álló fedett helyek segítségével.

Egyházmegyei Hivatal

2015. május 25-én, Pünkösdhétfőn kerül megrendezésre Balinka-Tölgyes táborban és a Falutáborban a X. Egyházmegyei Nap. A találkozó de. 9 órától du. 4 óráig tart. A gyermekjátékok mellett minden korosztálynak színvonalas lelki-szellemi programot kínálnak.

A találkozó kiemelt célja Kaszap István személyének és életének középpontba állítása, és az egyházmegyében működő szerzetesrendek bemutatkozása. Ebben az évben is szeretettel várják a keresztény családokat a találkozóra, ahol a gyermeknek szóló programok mellett minden korosztály találhat megfelelő lelki-szellemi programot.

Programok:

• 9.00 - gyülekező
  • 10.00 - koncelebrált püspöki szentmise
  • 11.30 fakultatív programok: A kicsiknek játszóház, lovaglás, légvár, népi fajátékok és kézműves foglalkozások. A fiataloknak, családoknak sport- és sorverseny. Az egyházmegye iskoláinak gyermekműsorai.
  • 15.30 közös szentségimádás a főpásztor vezetésével

A rendezvény ideje alatt: A fehérvárcsurgói Zámbó Fagylaltozó árusít és váltja be a fagyijegyeket a Tölgyes Táborban az információhoz közel. Egész napos vásárt tartanak az egyházmegye területén működő, csökkent munkaképességűeket foglalkoztató kézműves műhelyek, a Karitász központ, a Barátok Boltja, az egyházmegye könyv- és kegytárgyboltja.

Plakát letöltése:  1505ehmnap_balinka.pdf (321 kB)

Korábbi évek beszámolói: