XIV. Leó pápa üzenete a missziók 99. világnapjára
2025.10.19. - A remény misszionáriusai a népek között
Kedves Testvérek!
A 2025-ös jubileumi év missziós világnapjára – melynek központi üzenete a remény – ezt a mottót választottam: „A remény misszionáriusai a népek között.” Ez emlékezteti a keresztényeket és az egész Egyházat – mint a megkereszteltek közösségét – alapvető hivatásukra: arra, hogy Krisztus nyomdokain haladva a remény hírnökei és építői legyenek. Kívánom, hogy ez a kegyelmi időszak mindenki számára a hűséges Istennel való találkozás ideje legyen, aki a feltámadt Krisztusban „élő reményre” szült újjá bennünket (vö. 1Pt 1,3–4). A keresztény missziós identitás néhány fontos aspektusára szeretnék emlékeztetni, hogy engedjük magunkat Isten Lelke által vezetni, és szent buzgóság lángoljon bennünk az Egyház evangelizációjának új korszakáért. Az Egyház arra kapott küldetést, felébressze a reményt egy olyan világban, amelyre sötét árnyak vetülnek.
1. Krisztusnak, a mi reményünknek a nyomdokain járjunk
A 2000. évi nagy jubileum után most a harmadik évezred első rendes szentévét ünnepeljük, és tekintetünket Krisztusra emeljük, aki a történelem középpontja, „ugyanaz tegnap, ma és mindörökké” (Zsid 13,8). Ő a názáreti zsinagógában kijelentette, hogy az Írás „ma”, az ő történelmi jelenléte által beteljesedett. Így az Atya küldötteként tárta fel magát, akit a Szentlélek felkent, hogy hirdesse Isten országának örömhírét, és elhozza az „Úr kegyelmének esztendejét” az egész emberiség számára (vö. Lk 4,16–21).
XIV. Leó pápa teljes üzenete:
2025missziosvasarnap_papaiuzenet.pdf (418 kB)
Kép forrása: zarandokma.hu
© Székesfehérvári Egyházmegye
Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail
Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk