Ünnepi Szent László emlékmisére készülnek Nyitrán

2015. 07. 31. | 2015. 07. 20.

 

 

2015.07.31. - Nyitrán, a Szent László piarista templomban a magyar lovagkirály Nyitrán történt halálának 920. évfordulója alkalmából, az ünnepi szentmisét a felvidéki magyar családokért Spányi Antal székesfehérvári megyéspüspök celebrálja vendég papokkal.

Köszöntőt mond Ďurčo Zoltán, a Nyitrai egyházmegye magyar püspöki helynöke. A szentmise előtt 14 órától Szent Lászlót dicsőítő éneklésre várják a hívőket.

Nyitrára várják a nyitrakörnyéki (zoboralji) magyar falvak lakosai mellett a távolabbról érkező hívőket is.
Az ünnepélyes eseményre Nyitrára viszik Magyarországról az Árpád-házi magyar szentek csontereklyéi közül a Szent István király, Szent László király, Szent Erzsébet és Szent Margit csontereklyét. A magyar szentek ereklyéit elkíséri nyitrai útjára Szent György lovag csontereklyéje is.

Az emlékmise a Pápai Himnusszal és a Magyar Himnusszal ér véget. A lovagrendek és a papság kivonulása után a jelenlévő hívőknek alkalmuk nyílik, hogy megérintsék a kiállított ereklyéket.

Az idei szentmise védnöke a Magyar Királyi Szent László Lovagrend (Budapest), a Szent György Lovagrend (Budapest), a Vitézi Rend (Budapest), az Európa Club (Bécs), a Zoboraljai Községek Regionális Társulása.

Szent László 1095. VII. 29-én Nyitrán hunyt el.

Felvidék.ma

 

© Székesfehérvári Egyházmegye

Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail

Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk