2015.08.14. - Ünnepélyes keretek között nyitották meg az Osszáriumot a Nemzeti Emlékhelyen. Az eseményen részt vett Spányi Antal megyés püspök.
A Székesfehérvári Királyi Napok idején, augusztus 14-23-a között minden nap 09.00 és 20.00 óra között látogatható a magyar uralkodóink földi maradványait rejtő csontkamra, míg a Nemzeti Emlékhelyet egész augusztusban térítésmentesen tekinthetik meg az érdeklődők.
A Székesfehérvári Királyi Napok 2015 rendezvénysorozat keretében újra megnyílt az Osszárium a Nemzeti Emlékhelyen. Az István király által alapított székesfehérvári bazilika a középkori Magyarország egyik legjelentősebb egyházi épülete, amely időről időre királyi temetkezőhelyként is szolgált. Államalapító Szent István királyunk mellett későbbi magyar királyokat, uralkodói családtagokat, rangos egyházi és világi személyeket is temettek a Szűz Mária tiszteletére szentelt székesfehérvári templomban. A 20. századi régészeti kutatások során fellelt csontmaradványokat őrző Osszárium közös emléket állít az egykor itt eltemetetteknek.
(...) Az ünnepi gondolatok után a székesfehérvári Nemzeti Emlékhely sírkamrájában egy-egy szál virággal tisztelegtek az eseményen megjelentek királyaink emléke előtt.
Forrás, teljes cikk, még több kép: www.szekesfehervar.hu
© Székesfehérvári Egyházmegye
Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail
Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk