Tartós szeretet - Kezdődik a nagyböjti tartósélelmiszer-gyűjtés

2022. 03. 20. | | 2022. 03. 18.

 

 

2022.03.20. - Tartós szeretet - Kezdődik a nagyböjti tartósélelmiszer-gyűjtés

Március 20. és 27. között rendezik meg idén hazánk templomaiban a nagyböjti élelmiszergyűjtést.
A Tartós szeretet címmel meghirdetett országos gyűjtés során a templomokban az erre kijelölt helyen helyezhetik el felajánlásaikat. Idén az ukrajnai menekültek és a kárpátaljai magyarok javára ajánlja fel az adományokat a Karitász.

Az elmúlt évekhez hasonlóan az egyházmegyei karitászközpontok és adománypontok is fogadják az adományokat munkaidőben. A gyűjtőpontok listája elérhető a Karitász honlapján: karitasz.hu/tartos-elelmiszer-a-haborus-helyzetben

Az összegyűlt adományokból a Karitász önkéntesei állítanak össze élelmiszer-csomagokat, amelyekkel a menekülteket támogatjuk életüknek ebben az igen nehéz szakaszában. A kárpátaljai Karitászok ingyenkonyhákat működtetnek a menekültek ellátására, melyet szintén támogat a tartósélelmiszer-gyűjtés eredményével a segélyszervezet, mely az elmúlt időszakban 20 alkalommal juttatott el adományt a határontúliak támogatására.

Hogyan lehet bekapcsolódni a gyűjtésbe?
• Bármilyen tartós élelmiszer felajánlásával: liszt, cukor, rizs, tészta, búzadara, olaj, konzervek, zacskós leves, tartós tej, keksz, édesség, lekvár, kávé, tea – akár 1 kg liszt is segítség!
• A 1356-os adományvonal hívásával – ez hívásonként 500 forint támogatást jelent
• vagy a gyűjtés hírének terjesztésével, a Facebook felhívás megosztásával

 MKPK körlevele a 2022. évi nagyböjti tartósélelmiszer-gyűjtésről, letölthető:
  2022tartoselelmiszergyujtes.docx (17 kB)

Katolikus Karitász

© Székesfehérvári Egyházmegye

Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail

Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk