2017. december 3-án, vasárnap 10 órakor áldja meg Spányi Antal megyés püspök a gyönyörűen felújított alsószentiváni kegytemplomot és plébániaépületet. A fatimai jelenések 100. évfordulójára megújult a Fatimai Boldogságos Szűz Mária első hazai kegyhelye, amely új környezetben fogadja a zarándokokat. A templom melletti területen új szabadtéri misézőhelyet alakítottak ki és harangtorony épült. Az évről évre növekvő számú zarándokok számára parkolókat létesítettek, és kiszolgálóépület hoztak létre. A kegyszobor körül megújult a teljes templombelső. A kegyhely érdekessége, hogy az új oltárat képező kőtömb, a szovjet hatalom dicsőségét hirdető hősi emlékmű alapja volt, hirdetve a fatimai üzenetek lényegét: az imádság, az engesztelés, a megtérés, az Istenhez való visszatérés történelemben betöltött szerepét.
© Székesfehérvári Egyházmegye
Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail
Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk