Szigorúan ellenőrzött életek című dokumentumfilm

2013. 02. 23. | 2013. 01. 28.

borítókép

Február 23-án, szombaton 17 órától a Szent István Művelődési Házban mutatják be a Szigorúan ellenőrzött életek című dokumentumfilmet a Kommunizmus Áldozatainak Emléknapjához kapcsolódóan. Kabay Barna és Petényi Katalin filmje a kommunizmus terrorját megszenvedett erdélyi egyházak, magyar közösségek sorsát eleveníti meg balladai hangvételben.

A rendezvényen részt vesz Spányi Antal püspök.

Az erdélyi magyarság kommunizmusbeli drámai históriája képben, epikában, dalban elbeszélve. A film első része Márton Áron katolikus püspök életútját jeleníti meg. Eddig nem látott archív filmrészletek, korhű felvételek, szövegdokumentumok segítségével egy megejtően szuggesztív képet kapunk Márton Áron püspökről, aki kegyetlenül mostoha korban, háborút, fogságot, máramarosszigeti, jilavai börtönök poklát megjárva, tántoríthatatlan hittel, szívós kitartással küzd népe, hite, egyháza megmaradásáért.