„Szeretettel jönnek hozzád
Atyánk, hívő gyermekid
Meghálálni kegyelmednek
Nagy jótéteményeit.
Az oltár szent zsámolyához
Buzgó szívünk imádást hoz,
Áldozatul hozza néked
Legtisztább érzelmeit…”
… hangzott a kezdőének 2015. május 16-án, szombaton 10 órakor, a Szent Imre-templomban, ahol először járult szentáldozáshoz a Szent Imre Általános Iskola és Óvoda huszonkét harmadikos, egy negyedik, egy ötödik és egy hatodik osztályos tanulója. A kisebbek Farkas Rita hitoktató, a felsőbb évfolyamosok Ugrits Tamás püspöki biztos atya felkészítése után vehették magukhoz a Tamás atya által bemutatott ünnepi szentmisén Jézus testét szüleik, családtagjaik, tanáraik ünneplő közössége előtt.
Tanulóink az alkalomhoz méltó, példát adó ünnepélyességgel, valóban buzgó szívvel hallgatták Tamás atya szavait és újították meg keresztségi fogadalmukat. Ígéretet tettek a jelenlévők előtt Jézusnak, hogy mindennap imádkoznak, részt vesznek a vasárnapi szentmisén, rendszeresen elvégzik a szentgyónást, gyakran járulnak szentáldozáshoz, valamint jó magaviselettel szereznek örömet családjuknak, közösségüknek. Közösen kérték Jézus segítségét, hogy a Mennyei Atya kedves gyermekei és embertársaik jó testvérei legyenek.
„Először költözik Jézus a szívünkbe,
S kigyúlunk iránta szent, nagy szeretetre.
Táplálja lelkünket az angyali kenyér,
S csodás eledel, mely mindennel felér.
Kívánjuk, hogy lelkünk legyen szép örökre,
Úr Jézus ragyogjon benne tündökölve.”
A szentmise után a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban – az ilyenkor szokásos kakaóból és kalácsból álló tízórai előtt – elsőáldozóink verses, hangszeres zenés műsorral kedveskedtek a velük ünneplő közösségnek. A szülők nevében Budainé Németh Johanna fejezte ki köszönetét Tamás atyának, Farkas Rita tanító-hitoktatónak és mindenkinek, aki áldozatos munkájával hozzájárult az első szentáldozás méltó megünnepléséhez.
Nagy Anikó
© Székesfehérvári Egyházmegye
Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail
Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk