Szent Gellért napi pedagógus konferencia

2013. 09. 24. | 2012. 11. 20.

Időpont: 10 h 00
Helyszín:
 Bazilika és Szent István Művelődési Ház

Szeptember 24-én tartja a Székesfehérvári Egyházmegye hagyományos Szent Gellért napi pedagógus konferenciáját.

korábbi konferencia képe

Ez a nap intézményeinkben tanítás nélküli munkanap hisz Szent Gellért püspök, vértanú személyében a katolikus iskolák égi pártfogójukat köszöntik. A konferencián az egyházmegye 9 nevelési-oktatási intézményeiből érkeznek pedagógusok, püspöki biztos atyák, az egyházmegye iskoláinak nevelő testülete és az óvodák delegációi, hogy a vértanú püspökre, a katolikus iskolák égi pártfogójára emlékezzenek.

A Püspöki szentmise után lesz az egyházmegye pedagógusainak továbbképzése és a Szent Gellért kiváló pedagógus díj átadása, melyet az intézményben dolgozók szavazata alapján ítélnek oda. A Szent Gellért-díjat a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia alapította és a díj névadójához, - Szent István király fiának nevelőjéhez méltón – a keresztény nevelésben élenjáró pedagógusoknak adományozza évek óta. A Székesfehérvári Egyházmegyei Hivatal 1996. óta ítéli oda a Szent Gellért díj ezüst és arany fokozatát az egyházmegye területén mûködő nevelési-oktatási intézmények munkatársainak, akik példaadó illetve szakterületükön kimagasló munkát végeznek.