Szent Erzsébet rózsája díjátadó ünnepsége Budapesten

2018. 11. 17. | 2018. 11. 12.

 



Szent Erzsébet rózsája - díjátadó ünnepség Budapesten

2018.11.17. - A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia 1999-ben alapította a Szent Erzsébet rózsája-díjat az irgalmasság és a szolgáló szeretet erényének hangsúlyozására és a díjazottak személyes példájának elismerésére.

Idén a püspökök testülete tizenkilencedik alkalommal ismeri el egy karitatív területen dolgozó önkéntes munkáját.

A kitüntetést az idei évben Veres András győri megyéspüspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnöke adja át november 17-én, szombaton  Budapesten. Az ünnepség keretén belül kerül sor „Az Eucharisztia az Egyház életének forrása” címmel a Katolikus Kulturális Hetek programsorozat keretében meghirdetett rajz- és fotópályázat eredményhirdetésére.

A jótékonysági est folyamán a Lea Otthon családok Átmeneti Otthona munkájának támogatására gyűjtünk adományokat.

Az otthon támogatására a következő számlaszámon keresztül van lehetőség: MKPK Titkársága, CIB Bank Zrt., 11100104-90012347-10000001

 

© Székesfehérvári Egyházmegye

Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail

Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk