Személyi változások az egyházmegyében augusztus 1-től

2014. 08. 01. | 2014. 07. 10.

Spányi Antal megyéspüspök döntése értelmében 2014. augusztus 1-től a következő lelkipásztorokat és lelkipásztori állomáshelyeket érintő átszervezések lépnek érvénybe a Székesfehérvári Egyházmegyében.

Felmentés és kinevezés
Főtisztelendő Gerendai Sándor esperes urat 2014. augusztus 1-jei hatállyal felmentettem Mór plébánosi és püspöki biztosi beosztásából és ugyanezen hatállyal kineveztem Csákvár plébánosává, valamint Vértesboglár (fíliája Bodmér) és Szár (fíliája Újbarok) adminisztrátorává, teljes plébánosi jogkörrel.

Felmentés és kinevezés
Főtisztelendő Ambrózy Tamás urat 2014. augusztus 1-jei hatállyal felmentettem Csákvár plébánosi beosztásából és ugyanezen hatállyal kineveztem Mór plébánosává, (filiája Felsődobos, Nagyveleg), valamint Pusztavám (filiája Árkipuszta), Bokod és Dad (filiája Kömlőd) adminisztrátorává, teljes plébánosi jogkörrel.
Dispozíciójával együtt kineveztem a Szent Erzsébet Római Katolikus Általános Iskola püspöki biztosává.

Kinevezés
Főtisztelendő Nobilis Márió urat – miután sikeresen befejezte római tanulmányait – 2014. augusztus 1-jei hatállyal kineveztem Budaörsre, kisegítő lelkésznek.
Nobilis Márió atyának gratulálunk ahhoz, hogy summa cum laude minősítéssel licenciátust szerzett a Lateráni Egyetemen, és tanításra kérték fel a Sapientia Szerzetesi Hittudományi Főiskolán.

Felmentés és betegszabadság
Főtisztelendő Boros Zoltán urat 2014. augusztus 1-jei hatállyal felmentettem Érd-Tusculanum plébánosi beosztásából és ugyanezen hatállyal betegszabadságra küldtem.
A betegszabadsága alatt az Országos Papi Otthonban biztosítjuk számára a gyógyuláshoz szükséges feltételeket.

Felmentés és kinevezés
Főtisztelendő Mojzer György urat 2014. augusztus 1-jei hatállyal felmentettem Mezőkomárom plébánosi beosztásából és ugyanezen hatállyal kineveztem Érd-Tusculanum plébánosává, valamint Érd-Óváros adminisztrátorává, teljes plébánosi jogkörrel.

Felmentés és kinevezés
Főtisztelendő Orvos Levente urat 2014. augusztus 1-jei hatállyal felmentettem Vál plébánosi beosztásából és ugyanezen hatállyal kineveztem Lajoskomárom plébánosává (filiái: Szabadhídvég, Középbogárd), Dég, Mezőkomárom, és Mezőszilas adminisztrátorává, teljes plébánosi jogkörrel.

Felmentés és kinevezés
Főtisztelendő Szemere János urat 2014. augusztus 1-jei hatállyal felmentettem Székesfehérvár-Viziváros helyettes plébánosi beosztásából és ugyanezen hatállyal kineveztem Vál plébánosává (filiája: Kajászó), valamint Tabajd adminisztrátorává, teljes plébánosi jogkörrel.

Nyugállományba helyezés
Főtisztelendő Harangozó Imre urat 2014. július 15-i hatállyal felmentettem Csepel-Belváros plébánosi beosztásából és ugyanezen hatállyal nyugállományba helyeztem.
Nem mulaszthatjuk el őszinte hálával és nagyrabecsüléssel megköszönni azt a fáradhatatlan és megbízható lelkipásztori munkáját, amelyet Imre atya egyházmegyénk szolgálatában káplánként, plébánosként, ill. esperesként végzett.
Főpásztori imáimmal és áldásommal jó egészséget és lelkiekben gazdagodó nyugalmas éveket kívánok a Főtisztelendő atyának, aki 55 évet töltött aktívan az Úr szőlőjében.

Felmentés és kinevezés
Főtisztelendő Mons. Kertész Péter kanonok urat 2014. július 15-i hatállyal felmentettem Solymár plébánosi beosztásából és ugyanezen hatállyal kineveztem Csepel-Belváros plébánosává, valamint Dunamenti espereskerület I. lelkipásztori körzetének vezetőjévé.

Felmentés és kinevezés
Főtisztelendő Kiss Csaba urat 2014. július 15-i hatállyal felmentettem Velence plébánosi beosztásából és ugyanezen hatállyal kineveztem Solymár plébánosává, valamint Pilisszentiván adminisztrátorává, teljes plébánosi jogkörrel.

Felmentés és kinevezés
Főtisztelendő Récsei Norbert urat 2014. július 15-i hatállyal felmentettem Enying helyettes plébánosi beosztásából és ugyanezen hatállyal kineveztem Velence plébánosává, valamint Sukoró adminisztrátorává, teljes plébánosi jogkörrel.

Felmentés és kinevezés
Főtisztelendő Szeleczky Csaba urat 2014. augusztus 1-jei hatállyal felmentettem Budakeszi kápláni beosztásából és ugyanezen hatállyal kineveztem Érdliget plébániára káplánnak.

Diakónusi szolgálat
Tisztelendő Bozai Márton diakónus urat 2014. augusztus 1-jei hatállyal Székesfehérvár-Vasútvidéki Prohászka plébániára küldtem fél évre diakónusi szolgálatra.

Diakónusi szolgálat
Tisztelendő Oravecki Attila Ferenc diakónus urat 2014. augusztus 1-jei hatállyal Budakeszi plébániára küldtem fél évre diakónusi szolgálatra.