Székelykapu megáldása Tatabánya-Bánhidán - beszámoló

2016. 10. 09. | | 2016. 10. 19.

 

 

 

A Szent Mihály napját megülő búcsús szentmise keretében került megáldásra az egyházközség tagjainak támogatásával faragott székelykapu, mely arra emlékeztet, hogy a Kárpát-medence népeinek kölcsönös tiszteleten alapuló együttélését a közös lelkiség biztosítja. A kapu azt üzeni, hogy vannak közöttünk határok, de azok nem érnek az égig. Az ünnepségen a bánhidiek mellett ott voltak a gallaiak és a tatabányaiak, továbbá a határon túlról érkezett vendégek is. A jeles nap szónoka Spányi Antal megyéspüspök, földi mozgatója pedig Gedő Attila helyi plébános volt.

Bencsik János
Fényképeket készítette Grépály András

 

 

Képtár

© Székesfehérvári Egyházmegye

Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail

Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk