Sportolók a Szent István Bazilikáért - beszámoló

2014. 09. 06. | | frissítve 2014. 09. 10.

Zsúfolásig megtelt jégcsarnokban, nagy taps kíséretében dobta be a korongot Spányi Antal megyés püspök Fehérváron, a hatodik alkalommal megrendezett Ifj. Ocskay Gábor Emléktornán. A főpásztor ezzel a gesztussal szerette volna megköszönni a SAPA Fehérvár AV19 Jégkorong csapatának, hogy a sportolók gyűjtést szerveztek a fehérvári bazilika megmentésére.

Adakozni lehetett az Ifj. Ocskay Gábor Emléktorna mindkét napján, a Jégcsarnokban elhelyezett urnákban. A klub az emlékmezek árveréséből befolyt teljes összeget is felajánlotta a bazilika renoválására. Az összegyűlt mintegy 700 ezer forinttal a fehérvári székesegyház mihamarabbi felújítását támogatják.

Spányi Antal megyés püspök a székesfehérvári egyházmegye nevében köszönetét fejezi ki az Alba Volán Sportclub, Jégkorong Szakosztályán kívül az emléktornán adakozóknak, -  akik a csapat szurkolóiból, támogatóiból állnak - vagyis mindazoknak, akik a nemes célra, a felbecsülhetetlen értékű műemléktemplom megmentésére ajánlották fel adományukat.

BPK
Fényképeket készítette Soós Attila