Spányi Antal püspök karitász elnök Beregszászon - beszámoló

2022. 03. 14. | 2022. 03. 17.

 

 

Spányi Antal püspök karitász elnök és Écsy Gábor országos karitászigazgató Beregszászon

2022.03.14. – A kárpátaljai Beregszászon tett látogatást Spányi Antal püspök karitász elnök és Écsy Gábor országos karitászigazgató. Találkoztak Lucsok Péter Miklóssal, a Munkácsi Római Katolikus Egyházmegye apostoli kormányzójával és az esperesi koronán résztvevő papokkal. Megbeszélést tartottak a több mint két hete kialakult háborús helyzetről és a segítségnyújtás lehetőségeiről.

Spányi Antal püspök és Écsy Gábor atya átadták az általuk vitt segélyszállítmányt és biztosították Lucsok Péter püspököt a további együttműködésről. A megbeszélés után a találkozó résztvevői a magyar kormány támogatásával felújításra váró beregszászi templomban imádkoztak a békéért és megtekintették a templomot.

Berta Kata

© Székesfehérvári Egyházmegye

Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail

Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk