Spányi Antal püspök karitász elnök és Écsy Gábor országos karitászigazgató Beregszászon
2022.03.14. – A kárpátaljai Beregszászon tett látogatást Spányi Antal püspök karitász elnök és Écsy Gábor országos karitászigazgató. Találkoztak Lucsok Péter Miklóssal, a Munkácsi Római Katolikus Egyházmegye apostoli kormányzójával és az esperesi koronán résztvevő papokkal. Megbeszélést tartottak a több mint két hete kialakult háborús helyzetről és a segítségnyújtás lehetőségeiről.
Spányi Antal püspök és Écsy Gábor atya átadták az általuk vitt segélyszállítmányt és biztosították Lucsok Péter püspököt a további együttműködésről. A megbeszélés után a találkozó résztvevői a magyar kormány támogatásával felújításra váró beregszászi templomban imádkoztak a békéért és megtekintették a templomot.
Berta Kata
© Székesfehérvári Egyházmegye
Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail
Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk