2015. április 16-án, (csütörtök) 18.00 órakor a Szekfű Gyula teremben (Zichy liget – Malom utca sarok) Sobor Antalra emlékezik Román Károly, tanár. Az esten részletek hangzanak el a művész naplójegyzeteiből és a vele készült filmből.
A Városi Levéltár és Kutatóintézet valamint az Alba Civitas Történeti Alapítvány szervezésében Sobor Antalra emlékezik a város. Az ünnepségen köszöntőt mond: Csurgai Horváth József, igazgató, valamint Hajdú Csaba, a Sobor-hagyaték gondozója. Előadást tart Román Károly, tanár. Zárásként filmrészlet kerül vetítésre Deák Péter Sobor Antallal készült interjújából. Az est folyamán részletek hangzanak el Sobor Antal naplójegyzeteiből. Az eseményen részt vesz Spányi Antal püspök.
© Székesfehérvári Egyházmegye
Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail
Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk