Ültessünk fát az I. világháború emlékére a Kárpát-medencében! – Az első faültetés a Székesfehérvári Püspökségen lesz
2018. május 29. - Közös felhívással fordult a Krajczáros Alapítvány, a Bársony István Alapítvány, a Honvédség és Társadalom Baráti Kör, hogy minél több helyen ültessenek egy fát az I. világháború centenáriuma alkalmából, a Nagy Háborúban elesett katonákért és a civil áldozatokért. Székesfehérvár katonaváros hírnevére tekintettel, nem egy, hanem 100 db fát szeretnénk elültetni a város különböző pontjain.
Az első sajtónyilvános faültetés 2018. május 29-én, kedden 16.00 órakor lesz a Székesfehérvári Püspökség kertjében.
Az eseményen felszólalnak Spányi Antal megyés püspök és Dr. Cser-Palkovics András polgármester fővédnökök, valamint Németh István a Krajczáros Alapítvány kuratóriumi elnöke.
Kép forrása: goodfon.com
© Székesfehérvári Egyházmegye
Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail
Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk