A Székesfehérvári Egyházmegye 290 millió Ft vissza nem térítendő európai uniós támogatást nyert, melyből négy, egyházmegyei fenntartású általános iskola épületének energetikai korszerűsítése, felújítása valósul meg.
A projekt keretében az alábbi négy helyszínen történik energetikai korszerűsítés:
A tervezett utólagos hőszigetelés és a nyílászárók cseréje korszerű hőszigetelő képességű nyílászárókra csökkentik az épület hőveszteségét, ezáltal fűtési szezonban jelentősen hozzájárulnak az energiafelhasználás hatékonyságának javításához és nagymértékű energia- és költségmegtakarítást is eredményeznek. Mindemellett az épületekben a fűtési rendszer is korszerűsítésre kerül, ami a hatékonyabb energiafelhasználás révén tovább csökken a fűtéshez szükséges energiát és az energia megtermelése miatt létrejött széndioxid kibocsátás.
A napelem rendszerek telepítésével az épületek képesek lesznek, hogy saját maguk számára hasznosítsák HMKE segítségével a nap energiáját, ami hozzájárul a megújuló energia felhasználás részcélhoz. A napenergia felhasználása egyúttal csökkenti a fosszilis energia felhasználását, hiszen a fogyasztás egy részéhez szükséges energiát a napelemek fogják előállítani, aminek következtében szintén csökken a fosszilis energia előállítás miatti széndioxid kibocsátás.
A projekt az Európai Unió támogatásával, a Kohéziós Alap társfinanszírozásával valósul meg.
A sajtóközlemény letöltése:
szem_kehop_523_00035_sajtokozlemeny_ver1.0.pdf (233 kB)
© Székesfehérvári Egyházmegye
Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail
Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk