Püspöki szentmise Szent Donát ünnepén

2016. 08. 07. | 2015. 11. 30.

 

hívek a kápolna előtt



Augusztus 7-én, 18 órakor a Donát kápolna búcsúján Spányi Antal megyés püspök tart szentmisét. A Szent Donát-tisztelet Székesfehérváron is XVIII. századi eredetű. Öreghegyen, a város legmagasabb pontján 1733-ban építettek Donát tiszteletére kápolnát a szőlőművelő polgárság kérésére. A rendszerváltást követően újjáépítették a második világháborúban megsemmisült épületet, s felelevenítették az augusztus eleji Donát-búcsúk évszázados hagyományát. Ennek a hagyománynak megfelelően a megyés püspök a búcsúi szentmisén imádkozik a szőlőskertek és szőlősgazdák védőszentjéhez, kérve közbenjárását a bő és jó termésért.

 


 

Korábbi beszámolóink:

 

© Székesfehérvári Egyházmegye

Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail

Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk