Püspöki szentmise az 50 éves Csepel-királyerdői templomban

2017. 08. 06. | 2017. 08. 01.

 



2017.08.06. - Vasárnap 10.00 órai kezdettel ünnepli felszentelésének 50 éves jubileumát a Csepel-Királyerdő - Szűz Mária Szeplőtelen Szíve plébániatemplom. Az ünnepi szentmisét Spányi Antal megyéspüspök tartja.

Sok éves, kényszerű várakozás után a 1967. tavaszán a XXI. kerületi Tanács megadta az engedélyt a Királyerdei Egyházközségnek, hogy az évekkel azelőtt, hatalmi szóval leállított kápolnaépítést befejezze. 1967. augusztus 6-án tartotta meg Shvoy Lajos megyés püspök a szentelési szertartást.

Kép forrása: kiralyerdei-templomunk.hu

 

© Székesfehérvári Egyházmegye

Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail

Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk