Püspöki szentmise a 150 éves várgesztesi templom búcsúján

2022. 10. 30. | 2022. 09. 30.


Püspöki szentmise a 150 éves várgesztesi templom búcsúján

2022.10.30. – Idén ünnepli 150 éves évfordulóját a Szent Vendel és Szent Miklós püspök tiszteletére felszentelt várgesztesi templom. Az október 30-án, 10 órakor kezdődő búcsúi szentmise főcelebránsa Spányi Antal megyés püspök lesz.

A falu közepén álló templomot gróf Esterházy Miklós építtette. Esterházy Móricz gróf a hajdan atyjától Szent Miklós tiszteletére emelt templom helyére újat építtetett, feleségének Lomkowitz Polixéna hercegnőnek közreműködésével 1872-ben.

© Székesfehérvári Egyházmegye

Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail

Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk