Püspöki jubileum Székesfehérváron
2016. 02. 12. Püspökké szentelésének 27. évfordulóját ünnepelte Mayer Mihály nyugalmazott pécsi megyés püspök, Dr. Várszegi Asztrik OSB pannonhalmi főapát-püspök és Dr. Takács Nándor Jusztin OCD nyugalmazott székesfehérvári megyés püspök.
A jubileumi misére Székesfehérváron, az Országos Papi Otthon kápolnájában került sor.
A mise elején Takács Nándor nyugalmazott megyés püspök köszöntötte a jelenlévőket, és megemlékezett mindazokról, akik püspöki évei alatt segítették és támogatták, valamint a két püspöktársról is, akik már nem lehettek jelen.
Szentbeszédében Várszegi Asztrik főapát-püspök felidézte szentelésük körülményeit, és beszélt az útról, amelyet Jézus keresztútjához, az életünk végéig tartó kereszthordozáshoz hasonlított, melyet örömmel vállalunk.
A mise végén Spányi Antal székesfehérvári megyés püspök megköszönte, hogy a Jóisten lehetővé tette, hogy együtt ünnepelhették a jubileumot. Ezt követően az egyházmegye nevében ajándékokat nyújtott át a püspöktársaknak. Az ünnepség szerény agapéval zárult.
KSN
Fényképeket készítette Gersztheimer Zsolt
© Székesfehérvári Egyházmegye
Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail
Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk