Püspöki áldás a megújult bodajki plébánia épületére és díszudvarára - beszámoló

2016. 05. 01. | | 2016. 05. 02.

 

 

„Aki Mária segítségét kéri, lelkileg újjászületik”
Tovább folytatódik a bodajki kegyhely megújulása

2016.05.01. - Örömteli ünnep volt ismét Bodajkon a Segítő Szűz Mária kegyhelyen, a székesfehérvári egyházmegye zarándokközpontjában. Spányi Antal megyés püspök, a megjelent papsággal együtt tartott ünnepi szentmise keretében áldotta meg a külsőleg megújult plébániaépületet és díszudvarát. A székesfehérvári egyházmegye támogatásával és kormányzati pályázatok segítségével megújuló kegytemplomot és környékét, vallási értékeinek és jelentőségének megfelelően méltó zarándokközponttá alakítják át, amely tovább segítik az idelátogatókat a lelki megújulásában. A munkálatok eredményeként eddig a templom és a plébániaépület külső felújítása, és környezetének rendezése készült el.

A szentmise elején a Kolompár Léna hittanos egy Máriához szóló imával köszöntötte a megyés főpásztort, majd a képviselőtestület elnöke Kovács János mondott köszönetet mindazoknak, akik lelkileg, szellemileg és anyagilag is segítették az eddigi renoválásokat. Kiemelte Mórocz Tamás plébános irányadó, szorgalmas és Isten szolgájához méltó tevékenységét, amely nélkül a kegyhely nem válhatott volna ismét a város és a megye büszkeségévé. Ezután a plébános is köszöntötte a megyés püspököt és a megjelent közéleti vezetőket, és megköszönte a támogatásokat, amellyel a kegyhely teljes megújulását elindíthatták. Bejelentette, hogy a több éve tartó beruházás a templom belső bútorzatának renoválásával folytatódik, elsőként a főoltár kerül felújításra.

Spányi Antal megyés püspök beszédében kiemelte, nem véletlen, hogy ezen a megszentelt helyen, éppen az édesanyákat ünnepelve köszönhetjük meg Égi Anyánknak gondos szeretetét, amellyel nemzetünk felé fordult. „Hálát kell adnunk most Istennek ezért a különleges ajándékáért, hogy ezt az ősi kegyhelyet már Szent István óta nekünk adta, és első szent királyunk nyomában mi is megtapasztalhatjuk a Segítő Szűz Mária anyai áldását életünkben. Aki Mária segítségét és oltalmát kéri, itt lelkileg újjászületik, és ez megváltoztatja emberi kapcsolatait. A Szűzanya közbenjárása által felismeri és követni tudja Isten akaratát, a másik emberben a testvért látja, és mindig kész lesz a jóra, az igaz példaadásra.” - hangsúlyozta a püspök.

Végül a főpásztor köszöntötte az édesanyákat, akik nagy szeretettel gondoskodnak családjukról és azért fohászkodnak, hogy Isten kegyelmei által védelmezze gyermekeiket. Imádkozott az elhunyt anyákért is, és hálát adott áldozatos életükért.

A szentmise végén a bodajki gyermekek verssel köszöntötték a megjelent édesanyákat, majd az egész közösség nevében az Égi Anyához fordulva, hálából virágot helyeztek el az oltárnál, a Segítő Szűz Mária kegyképe előtt.

A szentmise folytatásaként a Fejér Megyei Önkormányzati Hivatal Vezetője, Dr. Kovács Zoltán megyei jegyző, bejelentette, hogy a Fejér Megyei Értéktár Bizottság a megyei értékek közé sorolta a bodajki kegyhely Mária-napi főbúcsúját, valamint a kegytemplomot és környezetét.

A szentmise után a főpásztor a meghívott vendégekkel és a templom hívő közösségével együtt, a díszudvarra vonult, hogy megáldja a plébániát és környezetét. Mórocz Tamás plébános megköszönte a 10 milliós állami támogatást, valamint a bodajki Rácskai család felajánlását. Köszönetet mondott a Száfián és Társa Építőipari és Szolgáltató Kft.-nek az új lépcsőfeljáróért valamint Kovács Károly és Ivanics Sándor kovácsoltvas díszkorlátjáért, amellyel még szebbé vált a plébánia környéke. Külön köszönetet mondott Törő Gábor országgyűlési képviselőnek, aki a szívén hordozta a kegyhely megújulását.

A képviselő beszédében hangsúlyozta, mindent meg kell tennünk, hogy megőrizzük és tovább vigyük vallási és kulturális értékeinket, amely meghatározza a magyar nemzetnek nemcsak múltját és jelenét, de a jövőjét is.

Az ünnepség végén a jelenlevők megtekintették a plébánia udvarában helyet kapott Bodajki Helytörténeti "Élet-Kép-Tár"-rat és meghallgatták a kegyhely újdonságának számító harangjátékot.

Berta Kata
Fényképeket készítette: dr. Berta Gábor

 

Kapcsolódó videóanyag

Képtár

© Székesfehérvári Egyházmegye

Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail

Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk