Átadták és megáldották a csepeli via dolorosát
2015. október 11-én - miután tavaly átadták a csepeli Tamariska domb kálvária szobrát - felavatták a hozzá tartozó keresztutat. A tizennégy stációt és a golgotát Spányi Antal, a Székesfehérvári Egyházmegye megyés püspöke áldotta meg.
Vasárnap délután Spányi Antal székesfehérvári megyés püspök megáldotta a Tamariska-dombon a hívek adományaiból elkészült keresztúti stációkat. Ezt követően koncelebrációs szentmisét mutatott be a Csepel-Belvárosi templomban. A szentmise után a főpásztor megáldotta a felújított sekrestyét és plébániát, valamint az épület előtt felállított keresztet, amely a Solymári Iparegylet felajánlása. Az egyházközségi ünnepséget agapé zárta.
Az eseményről részletes beszámoló és képtár tekinthető meg a Magyar Kurír oldalán:
Fényképeket készítette Ugrits Tamás, valamint Csepel plébánia
© Székesfehérvári Egyházmegye
Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail
Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk