Püspöki áldás a Csepeli keresztútra és a belvárosi plébániára - beszámoló

2015. 10. 11. | | 2015. 10. 12.

 



Átadták és megáldották a csepeli via dolorosát

2015. október 11-én - miután tavaly átadták a csepeli Tamariska domb kálvária szobrát - felavatták a hozzá tartozó keresztutat. A tizennégy stációt és a golgotát Spányi Antal, a Székesfehérvári Egyházmegye megyés püspöke áldotta meg.

Vasárnap délután Spányi Antal székesfehérvári megyés püspök megáldotta a Tamariska-dombon a hívek adományaiból elkészült keresztúti stációkat. Ezt követően koncelebrációs szentmisét mutatott be a Csepel-Belvárosi templomban. A szentmise után a főpásztor megáldotta a felújított sekrestyét és plébániát, valamint az épület előtt felállított keresztet, amely a Solymári Iparegylet felajánlása. Az egyházközségi ünnepséget agapé zárta.

Az eseményről részletes beszámoló és képtár tekinthető meg a Magyar Kurír oldalán:

Fényképeket készítette Ugrits Tamás, valamint Csepel plébánia

 

Képtár

© Székesfehérvári Egyházmegye

Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail

Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk