2015.09.27. - A szabadbattyáni Szent Imre templom felszentelésének 150 éves évfordulójáról ünnepi koncerttel és koncelebrált püspöki szentmisével emlékeztek meg. Az eseményen áldotta meg Spányi Antal megyés püspök a templom felújított zászlaját.
A szentmise előtt Kun Ágnes Anna mezzoszoprán énekes adott koncertet Pergolesi, Bach, Händel, Durante és Stradella műveiből, Mazalin Wanda orgonakíséretével.
A késő barokk templom történetének bemutatása után Mayer László plébános köszöntötte a főpásztort, a meghívott vendégeket - Polyák István polgármester urat, Csókácsi Lajos alpolgármestert, az önkormányzat képviselőit, a református presbitereket, valamint az egyházközség híveit, és a képviselőtestület tagjait. „Fontos esemény az egyház életében egy templom évfordulója, hisz az ünnep alkalmat ad arra, hogy megálljunk és visszatekintsünk az elődökre. Hálát tudjunk adni azokért, akiknek gondja volt az építésre, a fenntartásra, és példát merítsünk a közösség kitartásából a jövőre vonatkozólag is.” - mondta a plébános.
Spányi Antal püspök az ünnepi évfordulón arról beszélt, hogy az elődök útját folytatni kell, akik Istenben bízva kaptak erőt arra, hogy ezt a templomot felépítsék és gondozzák a közösség szolgálatára. „Kövessük azt az életformát, ami nekik természetes és magától értetődő volt, ami 150 éve megtartotta ezt a közösséget. A régiek tanúságtétele legyen előttünk, hogy mi is a mai világban Isten tanúivá váljunk. Ne akarjunk átrohanni az életünkön, álljunk meg ezen az ünnepen és gondoljuk át, vegyük észre mi a feladatunk, keresztény emberként. Ne csak a mulasztásokra figyeljünk, hanem arra is, ami Istenre mutat bennünk. Ha ez a közösség kis létszámú is, akkor is Isten cselekszik benne. Adjunk hálát elődeinkért, 150 év sok-sok kegyelméért, legyen fontos ez a templom, a hit megerősödésének helye minden hívő számára.”- hangzott el a szentbeszédben.
A szentmise végén a főpásztor megáldotta a templom zászlaját és minden hívőt, hogy Isten templomává és a Szentlélek hajlékává váljanak, a megtisztult szív örömével hordozzák tovább a bennük lakó Istent.
BPK
Képek: Somogyi Tamás
© Székesfehérvári Egyházmegye
Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail
Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk