Pünkösdvasárnap püspöki szentmise lesz a székesfehérvári Szent Imre templomban
2020.05.31. – Spányi Antal megyés püspök, Pünkösdvasárnap, május 31-én, délelőtt fél 11-kor ünnepi szentmisét mutat be a Szent Imre templomban.
A szertartáson a rendelkezések betartása mellett lehet részt venni.
Pünkösd ünnepe húsvét után a legrégibb ünnepünk. Az Ószövetségben is jelen van az ünnep, húsvét után hét héttel tartották a „hetek ünnepét”, amelyet későbbi korok ógörögül pentékoszténak (ötvenedik) mondtak. Ebből ered az ünnep magyar elnevezése. A keresztények kezdettől fogva a húsvéthoz kötötten tartották meg az ötvenedik napot. Ókeresztény szokás szerint pünkösd a húsvéti időszak megkoronázása, amelyet keleten és nyugaton egyaránt ünnepeltek.
© Székesfehérvári Egyházmegye
Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail
Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk