Papnövendékeink Székesfehérváron a Nagyhét során - beszámoló

2012. 04. 07. | 2012. 04. 07.

A székesfehérvári egyházmegye papnövendékei a Nagyhét során liturgikus szolgálatot végeztek a püspöki szertartásokon. Spányi Antal megyés püspök úr - a hagyományokhoz híven - Nagyszombat délelőttjén fogadta a kispapokat a Püspöki Palotában.

csoportkép - püspök kispapjaival

A találkozó során a papnövendékek beszámoltak lelki és tanulmányi előre menetelükről. A Főpásztor a belső rend és összeszedettség fontosságára hívta fel figyelmüket, amely megmutatkozik a külső megjelenésben és a szolgálat minőségében is. A Húsvét mindenki számára a lelki megújulás, újjá születés lehetőségét kínálja. A megújító kegyelemmel azonban tudatosan együtt kell működni, és áldozatkészen, a tanulást és önnevelést komolyan véve kell krisztusivá formálódni. Ennek a törekvésnek most kell formát öltenie a szemináriumban, hogy aztán jellemezze a pap egész életét.

személyes találkozás                  személyes találkozás

A közös találkozó végén Püspök atya ajándékot nyújtott át a papnövendékeknek. A találkozó után a Főpásztor lehetőséget adott a kispapoknak a személyesen beszélgetésre is.

Ugrits Tamás