Nyári kirándulás a Szent Kristóf Házzal
2021.08.31. - „..a szeretet soha el nem múlik…” (Pál, 1. Kor. 13,8)
Ez a tanítás igaz azokra a Fiatalokra is, akik az elmúlt 10 év során távoztak el közülünk.
Szandra is egy ilyen fiatal volt, aki a Karitász által működtetett, Szent Kristóf Ház szolgáltatásait vette igénybe. Különböző akadályozottságaival együtt is életvidám, minden programban aktívan résztvevő csoporttag volt, akit nem lehetett nem észrevenni, egyedi stílusa, nyíltsága, őszintesége, szabadságvágya miatt. Sajnos egy betegség következtében Szandrát évekkel ezelőtt elvesztettük, de mégis itt maradt velünk, emlékeinkben, régi fényképeken, a saját keze által készített rajzokban, alkotásokban. És velünk maradtak szülei, családtagjai is, mert a régi barátságot továbbra is ápoljuk. Szülei minden év nyarán egy teljes napra szeretettel várják a Szent Kristóf Ház egész közösségét Agárdra, ahol élnek, és ahol együtt emlékezünk Szandrára.
Melinda és Dezső az idei évben is hajnalban kezdték a napot, hiszen több száz palacsintát sütöttek ki, hogy a közel 50 fős csapat számára felkínálhassák ezt a csemegét. A szülőkhöz csatlakoztak más segítők, támogatók is. Közülük is a legmeghatározóbb Ilike néni, aki az agárdi Sipos Vidámpark dodzsem pályáját működteti, és ezeken a napokon megnyitja számunkra a kapukat. Órákon keresztül élvezhetik a fiatalok a játékot, a biztonságos vezetést, vidámsággal, nevetéssel megtöltve a környéket. Aki részt vesz a programon, ajándékot kap, sőt még jogosítványt is szerezhet, ami persze csak a helyi dodzsemre érvényes.
A dodzsemezés után, a vasútállomás mellett üzemelő Agárden Gyros étterem tulajdonosi, Zsuzsa és Zoli látott vendégül bennünket egy gulyáslevesre, amit a szokásos palacsintázás, és beszélgetés követett.
Az egész nap során kedves, segítőkész emberekkel találkoztunk, akik nyitottságukkal, szeretetükkel, támogatásukkal körülöleltek bennünket.
Búcsúzásként és köszönetként, az „Ároni áldás” sorait énekeltük el közösen, miközben átélhettük azt, ha valaki el is távozik közülünk, a köztünk megszületett szeretet soha el nem múlik. Szandra továbbra is összeköt bennünket szüleivel, barátaival.
Magyar László
Karitász
© Székesfehérvári Egyházmegye
Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail
Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk