Nagyheti lelki útra hívják a családokat Székesfehérváron
2019.04.15. – Együtt imádkozni és egymásért! – Ezzel a mottóval indítottak el egy húsvéti lelki készületet Székesfehérvár papjai. A keresztény családok Virágvasárnaptól kezdve nagyheti lelki útjukhoz egy programfüzetet kaptak, amelyben a város minden templomának és a Püspökségnek nagyheti eseményeire hívják fel az érdeklődők figyelmét. Arra is biztatják a szülőket és gyermekeket, hogy nagypénteken és nagyszombaton járják végig a templomokat a megadott helyen és időpontokban, és imádkozzanak az ún. szent síroknál együtt és egymásért. Az egyes templomokban a szent sír mellett találhatók a Szent István király-székesegyházban nemrég előkerült limoges-i korpusz fotójának darabjai, amely a füzetbe ragasztva egy képpé áll össze a lelki út végén.
Fénykép: Marian
© Székesfehérvári Egyházmegye
Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail
Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk