Nagy sikerű jótékonysági koncert a perbáli templomért
2019.03.17. – Másfél millió forint gyűlt össze a perbáli templom felújítására szervezett fővárosi koncerten. A kormány 12 millió forinttal támogatja a perbáli katolikus templom tűz utáni helyreállítását – jelentette be Soltész Miklós, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára. A zsúfolásig megtelt MOM Kulturális Központban március 17-én este tartott jótékonysági koncerten az államtitkár az önkormányzat, a katolikus közösség és a környéken élő jó szándékú emberek példás összefogását méltatta.
A Perbál Önkormányzata és a Perbáli Plébánia által szervezett jótékonysági koncerten Hegedűs Endre Kossuth-díjas zongoraművész, a Magyar Örökség-díjas Szent Efrém Férfikar és a V. S Guitar Orchestra lépett fel.
A Mindnyájan egyért mottójú jótékonysági koncert végén Spányi Antal, a Székesfehérvári Egyházmegye püspöke köszönte meg a fellépők és a jelenlevők részvételét és támogatását.
A Szent Anna-templom templombelseje még január elsején gyulladt ki, valószínűleg elektromos hiba okozta a tüzet. Barokk főoltára teljesen elégett, és a benne található két áldoztató kehely is megsemmisült. A freskók elszíneződtek, az orgona sípjai felhólyagosodtak. A barokk főoltár helye üres, elszenesedett faragványok maradtak csak belőle. A kár részben eszmei, hiszen a főoltár az 1800-as évek elején készült, gazdagon díszített fa faragványokkal.
A tűzkár elkerülhetetlenné teszi a belső felújítás mielőbbi megkezdését. A helyreállításra, illetve a templombelső megújulására adományokat gyűjtenek a Perbáli Római Katolikus Plébánia számlaszámán: 11103303-75013736-36000001.
Forrás és további képek:
www.hirado.hu
© Székesfehérvári Egyházmegye
Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail
Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk