2017.03.15. - Március 15-én, szerdán 10.15-től emlékezik meg a megye és város vezetése az 1848-as eseményekről. Fehérvári diákok bevonásával ismét megrendezik az ünnepi műsort a történelmi belvárosban. Ünnepi beszédet mond: dr. Molnár Krisztián, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke, dr. Cser-Palkovics András polgármester. Ezt követően az MH Székesfehérvár Helyőrségi Zenekar vezetésével, valamint a város és a megye zászlajának kíséretével az emlékezők átvonulnak a Fekete Sas Szállóhoz.
Az ünnepségen részt vesz és a történelmi egyházak helyi vezetőivel együtt koszorút helyez el a hősök emlékére Spányi Antal megyés püspök.
© Székesfehérvári Egyházmegye
Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail
Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk