Mátraverebély-Szentkútra megy a Szent Jobb

2016. 08. 13. | 2016. 08. 03.

 

2016.08.13-án, a nemzeti kegyhellyé nyilvánításának 10. évfordulójára, Mátraverebély-Szentkútra viszik a Szent Jobbot a Budapesti Szent István-bazilikából. A 11.00-kor kezdődő szentmisét Erdő Péter bíboros, prímás tartja. A Szent Jobbot Udvardy György pécsi püspök, az MKPK alelnöke fogadja és ő vezeti a szentmise előtti katekézist is. A Szent Jobb relikvia az esti időszakig marad a kegyhelyen, így a főbúcsúra érkező gyalogos zarándokok is elé járulhatnak. Az eseményen részt vesz Spányi Antal megyés püspök.

 

© Székesfehérvári Egyházmegye

Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail

Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk